Pravidla pro návštěvy pacientů

Vážené návštěvy pacientů v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. Z důvodu nárůstu incidence akutních respiračních infekcí v Libereckém kraji vás prosíme o respektování níže doporučených pravidel návštěv:

Oddělení TO
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka Real-time PCR
Materiál K-EDTA krev

Odběrová souprava Zkumavka pro K-EDTA krev (Vacutainer fialový uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

10 dnů

Preanalytické podmínky

Dodat do laboratoře co nejdříve, vzorek uchovávat v den odběru a po celou dobu transportu při teplotě 15-25 st. C, v případě pozdějšího dodání v chladu (2 – 8 st.C), vzorek nesmí zmrznout.

Dodat ke zpracování do laboratoře maximálně do 24 hodin od odběru. Do vzorku nesmí být zasahováno a vzorek nemůže být zároveň použit pro jiná vyšetření.

Poznámka

Nutný souhlas pacienta s vyšetřením (informovaný souhlas Laboratorní vyšetření – genotyp antigenů červených krvinek metodou PCR)

Výkony

Výkon Typ Body Cena