POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení TO
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka PCR-SSP
Materiál K-EDTA krev

Odběrová souprava Zkumavka pro K-EDTA krev (Vacutainer fialový uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

5 pracovních dnů

Preanalytické podmínky

Dodat do laboratoře co nejdříve, vzorek uchovávat v den odběru a po celou dobu transportu při teplotě 15-25 st. C, v případě pozdějšího dodání v chladu (2 – 8 st.C), vzorek nesmí zmrznout.

Dodat ke zpracování do laboratoře maximálně do 24 hodin od odběru. Do vzorku nesmí být zasahováno a vzorek nemůže být zároveň použit pro jiná vyšetření.

Poznámka

Nutný souhlas pacienta s vyšetřením (informovaný souhlas Laboratorní vyšetření – genotyp antigenů červených krvinek metodou PCR)

Výkony

Výkon Typ Body Cena