Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Oddělení TOX
Akreditovaná metoda Ne
Materiál Krev srážlivá

10 ml

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev (Vacutainer CAT, červený uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

Odeslání výsledku do 4 dnů pro klinické účely. Do 21 dnů po příjmu materiálu pro forensní účely a sekční materiál .

Preanalytické podmínky

Materiál doručit do laboratoře co nejdříve po odběru, není-li to možné, pak musí být uchován v temnu a chladu do 4°C.

Uchování v laboratoři 8 týdnů

Po-Pá: 7,00-15,00 hod. 485 312 373, 485 312 401

Poznámka

Speciální vyšetření – předem nutno telefonicky domluvit rozsah vyšetření s VŠ laboratoře. Jiné než doporučené zkumavky mohou uvolňovat toluen a jiné interferující látky, hrozí znehodnocení vzorku.

vzorek v krvi pozitivní od 25 ng/ml

toxická hranice dle uživatele