POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Materiál Sérum
Krev srážlivá

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy do 21 dnů, v pracovní dny
Preanalytické podmínky dodat co nejdříve do laboratoře - do 6 hodin po odběru lze transportovat při teplotě do 25°C, pak zkumavky uložit do chladničky při 2-8°C a transport do laboratoře do 48 hodin.
Uchování v laboratoři týden
Kontakt laboratoř 485 313 017, pracovna VŠ 485 313 019
Poznámka vyšetřuje se buď samostaně nebo jako součást panelu respiračních infekcí, vyšetřují se buď párová nebo rekonvalescentní séra

Výkony