POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení TOX
Akreditovaná metoda Ano
Zkratka THC
Materiál Moč aktuální

doporučený obsah 50 ml moče

Odběrová souprava Zkumavka

čistá nádobka

Režim Statim + Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy

Statim:1 hod. po příjmu materiálu, telefonicky. RUTINA: odeslání výsledku do 3 dnů pro klinické účely. Do 21 dnů po příjmu materiálu pro forensní účely a sekční materiál .

Preanalytické podmínky

Nejlépe dodat materiál do laboratoře do 12 hodin po odběru, nebo zamrazit na -20 °C, není-li to možné, pak alespoň uchovat v temnu a chladu do 4°C.

Uchování v laboratoři 8 týdnů

Po-Pá: 7,00-15,00 hod. 485 312 881 , mimo pracovní dobu tel.: 721 843 063

Poznámka

POZITIVITU NUTNO VERIFIKOVAT CHROMATOGRAFICKOU METODOU.