Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek: 
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Informace

Oddělení TO
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka ID_Ab
Materiál K-EDTA krev

Odběrová souprava Zkumavka pro K-EDTA krev (Vacutainer fialový uzávěr)
Režim Rutina + Urgentní vzorek (po tel. domluvě)
Typ metody Měřená
Doba odezvy

7 pracovních dnů

Preanalytické podmínky

Dodat do laboratoře co nejdříve, vzorek uchovávat v případě dodání do 4 hodin od odběru při pokojové teplotě (18-24 oC), v případě pozdějšího dodání v chladu (2-8 oC), vzorek nesmí zmrznout. Dodat ke zpracování do laboratoře max. do 3 dnů. Teplota v boxu musí být po celou dobu transportu udržována v rozmezí 15-25 °C.

Uchování v laboratoři 7 dní
Kontakt

+420 485 312 534, +420 485 313 230

Poznámka

Test je indikován laboratoří v případě pozitivity screeningu antierytrocytárních protilátek. Standardně se vyšetření provádí v pracovní době, v urgentních situacích i statim.
Upozornění pro zdravotnická zařízení mimo KNL: urgentní požadavky se zpracovávají po předchozí telefonické domluvě, nutno vyznačit na žádance.

Výkony

Výkon Typ Body Cena
22347 Rutina 1240 1.649,20Kč*
* Cena je pouze orientační