POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení TOX
Akreditovaná metoda Ne
Materiál Moč aktuální
Krev srážlivá

10ml/50ml
Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev (Vacutainer CAT, červený uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy Odeslání výsledku do 4 dnů. Do 21 dnů po příjmu materiálu pro forensní účely a sekční materiál.
Preanalytické podmínky Materiál by měl být k vyšetření doručen co nejdříve po odběru, není-li to možné, pak musí být uchován v temnu a chladu do 4°C.
Uchování v laboratoři 8 týdnů
Kontakt Po-Pá: 7,00-15,00 hod. 485 312 373, 485 312 401
Poznámka Speciální vyšetření - předem nutno telefonicky domluvit rozsah vyšetření s VŠ laboratoře. Jiné než doporučené zkumavky mohou uvolňovat toluen a jiné interferující látky, hrozí znehodnocení vzorku.