Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Oddělení TOX
Akreditovaná metoda Ne
Materiál Moč aktuální
Krev srážlivá

10ml/50ml
Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev (Vacutainer CAT, červený uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy Odeslání výsledku do 4 dnů. Do 21 dnů po příjmu materiálu pro forensní účely a sekční materiál.
Preanalytické podmínky Materiál by měl být k vyšetření doručen co nejdříve po odběru, není-li to možné, pak musí být uchován v temnu a chladu do 4°C.
Uchování v laboratoři 8 týdnů
Kontakt Po-Pá: 7,00-15,00 hod. 485 312 373, 485 312 401
Poznámka Speciální vyšetření - předem nutno telefonicky domluvit rozsah vyšetření s VŠ laboratoře. Jiné než doporučené zkumavky mohou uvolňovat toluen a jiné interferující látky, hrozí znehodnocení vzorku.