Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka ENA profil
Materiál Sérum
Krev srážlivá

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy 48 hodin po vyšetření ENA screen
Preanalytické podmínky Do 6 hodin od odběru lze uchovávat vzorek při teplotě do 25°C, při delším skladování uchovávat při teplotě 2-8°C. Dodat do laboratoře co nejdříve, maximální doba transportu do 48 hodin od odběru.
Uchování v laboratoři 72 hodin
Kontakt 485 313 003
Poznámka Bakteriálně kontaminované, chylózní nebo hemolytické vzorky mohou ovlivnit výsledek testu. Složky profilu: SS-A, SS-B, Sm, Sm/RNP, Scl-70, Jo-1.