POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Oddělení OKMI
Akreditovaná metoda Ne
Zkratka Anti-EMA (IgA, IgG)
Materiál Sérum
Krev srážlivá

Odběrová souprava Zkumavka pro srážlivou krev s gelem ( Vacutainer žlutý uzávěr)
Režim Rutina
Typ metody Měřená
Doba odezvy 4 dnů
Preanalytické podmínky Do 6 hodin od odběru lze uchovávat vzorek při teplotě do 25°C, při delším skladování uchovávat při teplotě 2-8°C. Dodat do laboratoře co nejdříve, maximální doba transportu do 48 hodin od odběru.
Uchování v laboratoři 72 hodin
Kontakt laboratoř 485 313 010
Poznámka Bakteriálně kontaminované, chylózní nebo hemolytické vzorky mohou ovlivnit výsledek testu. Požadavek na vyšetření IgG nutno specifikovat.

Výkony

Výkon Typ Body Cena