Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

22. 6. – KNL s okamžitou platností ZAKAZUJE návštěvy ve všech svých nemocnicích (Liberec, Turnov, Frýdlant) kvůli vzniku nového ohniska COVID-19 na Liberecku. Otec u porodu může být poté, co projde triáží na oddělení (bude mu změřena teplota a vyplní dotazník). Děkujeme Vám za pochopení.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Videoasistovaná torakoskopie

Endoskopická metoda vyšetření hrudní dutiny zavedením operační mikrokamery

Jedná se o minimálně invazivní chirurgický výkon splňující požadavky na moderní operační přístup, kdy se využívá portů (pracovních kanálů) zavedených přes hrudní stěnu do hrudní dutiny nebo mezihrudí. Skrz řezy o velikosti několika centimetrů se zavádí speciální nástoje, zejména optika napojená na kameru přenášející obraz do obrazovky na operačním sále. Mezi nesporné výhody této metody patří menší zátěž než při klasickém přístupu, protože menší rána se hojí kratší dobu, méně bolí a logicky tak téměř ve všech případech zkracuje dobu hospitalizace, rekonvalescence a návratu zpět do běžného života.

Metoda laparoskopie není automaticky proveditelná u všech pacientů. Pokud je pacient k této metodě vhodným kandidátem, je mu během předoperačních příprav nabídnuta.