Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Vysoce prestižním oceněním kvalit své práce se může pochlubit Oddělení radiační onkologie Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Liberec, a. s. Od Texaské univerzity získala certifikát potvrzující, že záření, které obdrží onkologičtí pacienti v liberecké nemocnici na lineárních urychlovačích, je směřováno s potřebnou přesností zacílení v prostoru i správnou intenzitou - dávkou.

Tisková zpráva ke stažení