Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Porod – porodní sál

Jak to vypadá v naší porodnici

Jak vypadá porodní sál

Porodní sál tvoří tři porodní boxy a jeden dvoulůžkový pokoj. Návrhy a úpravy interiéru byly provedeny pod vedením ing. Ivy Ouhrabkové, která jednotlivé pokoje sladila v příjemných tlumených barvách a zároveň každý barevně odlišila.

Pro případ ukončení gravidity plánovaným či akutním císařským řezem je porodní sál vybaven i operačním sálem.

Porodní sál je přímo napojen na novorozenecké oddělení, což umožňuje velmi úzkou spolupráci v péči o matku a dítě. První ošetření novorozence provádí dětská sestra ve vyhřívaném mobilním novorozeneckém boxe. Ošetření může být přítomen i tatínek (dle stavu miminka), který si miminko může podepsat, vyfotografovat a následně odnést mamince.

V době od 7 – 19 hod Vás k porodu přijme porodní asistentka na porodnické ambulanci – po 15 hodině je porodnická ambulance bez stálého personálního zajištění a je tedy nutné zvonit na pohotovostní službu (vpravo u vchodu do budovy PPMD), aby porodní asistentka a lékař přišli do prostoru ambulancí (vše je v pavilonu PPMD označeno). V nočních hodinách se pak příjem provádí na porodním sále.

Porodní sály / boxy

Všechny porodní sály mají vlastní oddělené sociální zařízení (toaleta a sprchový kout), dva jsou navíc vybaveny i rohovou vanou, která je nejčastěji využívanou úlevovou metodou. K dispozici jsou i další úlevové pomůcky – žíněnky, balóny (různých velikostí a tvarů), sedací pytle, masážní balónky a porodnická stolička. Samozřejmostí je hydraulické porodnické lůžko, které je možné nastavit do různých poloh tak, abychom rodičce poskytli maximální možné pohodlí (jedno hydraulické lůžko je i na dvoulůžkovém pokoji). Pro zpříjemnění atmosféry nabízíme také CD přehrávač (hudba vlastní, nebo si lze u porodní asistentky zapůjčit CD s relaxační hudbou určenou pro porod) a aromalampy (nutné přinést si vlastní olej a svíčku).

Dvoulůžkový pokoj

Tento pokoj je určen nastávajícím maminkám, u kterých se ještě vlastní porod nerozeběhl, ale je nutné je sledovat na porodním sále, popř. jsou na začátku porodu (jsou-li plné všechny porodní sály). Pokoj je vybaven jedním standardním a jedním porodnickým (hydraulickým) lůžkem. Kromě sociálního zařízení je tento pokoj navíc vybaven i televizorem. Pokud ležíte na dvoulůžkovém pokoji, není z technických důvodů možné, aby po tuto dobu s Vámi byla i doprovázející osoba. Mohou však za Vámi v omezeném rozsahu chodit návštěvy.