Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Nekroptický provoz

Těla zemřelých v nemocnici Liberec dopravují na oddělení patologie sanitáři nebo vozy pohřební služby. Na žádost lékařů z jiných nemocnic (aktuálně Frýdlant v Čechách, Turnov) přijímáme k pitvám těla zemřelých i z těchto zdravotnických zařízení. Podmínkou provedení pitvy je jasně prokazatelný za živa vyjádřený souhlas pacienta s pitvou, povinně jsou pitváni zemřelí podle znění Zákona o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování 372/2011 Sb.

V pracovní dny od 6:30 do 14:30 hod. tělo zemřelého přijímá sanitář oddělení patologie. Mimo tuto dobu je nutné si na vrátnici nemocnice vyzvednout klíč a zemřelého dopravit do chladícího zařízení oddělení patologie.

Dokumentace zemřelého musí být dopravena do kanceláře ohledacích listů nejpozději do 9:00 následujícího pracovního dne od úmrtí. Součástí dokumentace je propouštěcí zpráva a list o prohlídce zemřelého, který je možné vyplnit na psacím stroji nebo elektronicky s následným vytištěním. Část A a B se zasílá na oddělení patologie ve dvou vyhotoveních (celkem 6 listů), část A obdrží osoba zajišťující pohřeb.

Veškerá dokumentace týkající se zemřelých je zpracovávána v kanceláři ohledacích listů – tel. +420 485 312 362.