Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Klinická a soudní toxikologie

  • Jediné pracoviště v kraji
  • Vyšetření vzorků pro klinickou a soudní praxi i samoplátce
  • Externí testy kvality včetně mezinárodní certifikace
Kontakty a ordinační hodiny

Kontakt

Dokumentace: +420 485 313 581
E-mail: toxikologie@nemlib.cz
Budova P
Podlaží P
O nás

Součásti oddělení

Laboratoře

Toxikologická laboratoř
Toxikologická laboratoř 6:30 – 15:00 pondělí – pátek
Toxikologická laboratoř – samoplátci
Toxikologická laboratoř – samoplátci 8:00 – 14:00 pondělí – pátek

O nás

Zabýváme se zjišťováním a prokazováním přítomnosti toxikologicky významných látek v biologickém materiálu. Poskytujeme služby pro klinické obory, pro samoplátce a pro orgány činné v trestním řízení. Do vyšetření je zahrnuto stanovení hladiny alkoholu a těkavých látek, lékový a drogový screening v biologickém materiálu včetně analýzy ze zdravotních a soudních pitev.

Prokazujeme přítomnost léků a drog, provádíme kontrolu medikace a ověřujeme drogovou abstinenci pacientů. Tyto výkony mají význam pro klinickou i soudně lékařskou praxi. Dále z odebraného biologického materiálu stanovujeme přítomnost neznámých toxických látek, aby mohla být co nejdříve zavedena odpovídající léčba. Poskytujeme i vyšetření průmyslových škodlivin pro potřeby klinických oddělení.

Jsme jediným pracovištěm specializovaným na klinickou a soudní toxikologii v Libereckém kraji. Ročně v toxikologické laboratoři provedeme na 1 000 analýz škodlivin a kolem 2 000 vyšetření hladiny alkoholu v krvi a moči.

Dlouhodobě a úspěšně se účastníme externích testů kvality, které organizuje Národní referenční laboratoř a v poslední době i prestižní německá toxikologická společnost GTFCH se sídlem v Heidelbergu.

array(0) { }
Časté dotazy