Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

LIBEREC

 

Pečení

30. 10. 2019
Pro velký úspěch se dnes opět připravilo něco slaného – paní Věra, Marie a pan Václav spolu s naší dobrovolnicí Petrou připravili krásně voňavé sýrové tyčinky z listového těsta.

 

19. 11. 2019
V odpoledních hodinách se na ONP v Liberci opět tvořily naše pacientky a dobrovolnice. Posuďte sami, zda se jim to podařilo. Paní Věrka si například krásně ozdobila dózu ubrouskovou technikou. Bude určená na sušené houby. Dále se ujaly vzory podzimního listí, květiny, medvídci… Štěbetalo se o vaření, zvířátkách, rehabilitaci…. Víte jaké to je, když se sejdou ženy… Bylo to moc fajn odpoledne.

9. 12. a 11. 12. 2019
Děti s PhDr. Jitkou Havlovou nacvičily pár vánočních písní, kterými zpříjemnily adventní atmosféru pacientům na v pondělí na Neurocentru a ve středu na spinální jednotce.

28. 12. 2019
Stříhání pacientů

Naše dobrovolnice Jára se rozhodla potěšit naše pacienty. Provádí základní úpravu střihu. A tady je výsledek a postřehy a info od dobrovolnice:
Pan František – moc toho o sobě nenapovídal. Rozpovídal se, až se po stříhání uviděl v zrcadle. Neskromně přiznám – dobrovolnice, že byla vidět radost z výsledku a nejspíš se mu i ulevilo, že to má za sebou . Děkoval mi asi 5x .
Paní Jana – měla právě na návštěvě svou dceru ze zahraničí, takže pokoj byl plný ženských. Jakmile padlo, že je paní původem z Hrádku, hned bylo společné téma a když jsme obě dospěly k tomu, že zná i mého tatínka, debata vůbec nevázla.
Paní Věra – paní měla chuť o sobě vyprávět. Dozvěděla jsem se, že pracovala téměř celý svůj život, jako sekretářka. Jedno z krásných  pracovních míst bylo v Naivním divadle v Liberci, kde podle jejího vyprávění stála při zrodu Ypsilonky. Své dlouhé vlasy, které vždy ráda nosívala v culíku se nyní rozhodla úplně ostříhat. Nejspíš se dlouho v zrcadle neviděla, protože její první slova směřovala na bílou barvu svých vlasů. Účes se jí líbil a to je důležité.

 

Výstava Minigalerie u Neurocentra

Od 29. 2. 2020 se v Minigalerii na 7. poschodí pavilonu interny můžete těšit na obrazy liberecké výtvarnice Zdeňky Kučerové. Kresbě, malbě a grafice se intenzívně věnuje od roku 2008. Její práce mají téměř vždy základ v realismu, ale současně vyjadřují i vlastní autorčin výtvarný názor, její smyslové prožitky a hledání vlastního pohledu i výraziva k naplnění jejího uměleckého záměru. Vystavené obrazy vyjadřují autorčin optimismus a radost ze života.

Pečení

04. 03. 2020

Naše sestřičky z Domácí ošetřovatelské péče KNL, které pracují s pacienty doma po propuštění z nemocnice, předaly pozdravy a dárečky k MDŽ. Byly to balíčky s drobným slaným pečivem, které pro ně připravili v pátek 4. 3. 2020 pacienti Oddělení následné péče v Liberci s pomocí zaměstnankyň Střediska podpůrné péče KNL – Václavou Fotrovou a Jolanou Strnadovou. Bylo to pro ně milé překvapení k posezení u kafíčka…

TURNOV

Vtipné tvoření na ONP Turnov pro pana Svěráka

1. 10. 2019
V tento den připravili zdejší dobrovolníci ve spolupráci se zaměstnanci ONP a studenty zdravotní školy zajímavý den pro pacienty ONP Turnov na téma slavného filmu Zdeňka Svěráka – Tři veteráni. Vyráběli známé rekvizity z filmu a poté následovalo focení s opravdovými třemi veterány pana Vely, Kozelky a p. Vacardové. Tato akce vznikla v rámci vtipné prezentace o naší nemocnici ušitá na míru přímo pro pana Svěráka, který se účastnil naší konference nelékařských profesí dne 8. 10. 2019.

prosinec 2019

Krásné výrobky vznikají i pod rukama pacientů. Nápady, rady, um a pochopení sem vnáší naše milá dobrovolnice Jitka. A při společném tvoření bývá na oddělení následné péče pěkně veselo.