Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Po dobu chřipkové epidemie ZÁKAZ NÁVŠTĚV na vybraných odděleních Krajské nemocnice Liberec (více info v aktualitách).

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

LIBEREC

Pečení 

2. 10. 2019
Slané muffiny tvořily dámy ve středu na 1. patře. Upečené si snědly a také nabídly spolupacientkám na pokoji. Dámy se však nechtěly fotit, ale paní Dana byla odvážná a souhlasila s uveřejněním fotky. Byla to příjemná chvíle s dobrovolnicí Petrou. A co se bude péct příště? Nechme se překvapit.

 

23. 10. 2019
Dnes se peklo slané a dle vyjádření naší dobrovolnice se opravdu vydařilo. Kromě dam se pečení účastnil i pan Václav, který práci v kuchyni považuje za velikou zálibu a pečení se zodpovědně ujal. Na šnecích z listového těsta si pak všichni pacienti společně pochutnali.

 

30. 10. 2019
Pro velký úspěch se dnes opět připravilo něco slaného – paní Věra, Marie a pan Václav spolu s naší dobrovolnicí Petrou připravili krásně voňavé sýrové tyčinky z listového těsta.

 

listopad 2019
Nová výstava obrazů v Minigalerii na Neurocentru
V Minigalerii na 7. poschodí pavilonu interny KNL, v prostorách Neurocentra je od počátku listopadu instalována výstava obrazů umělkyně Vladimíry Bartošové. Výstava působí svěže a optimisticky a opět byla zabezpečena S-Art klubem pod záštitou Nadace Preciosa a dobrovolnického centra Dobromysl při nemocnici.

 

19. 11. 2019
V odpoledních hodinách se na ONP v Liberci opět tvořily naše pacientky a dobrovolnice. Posuďte sami, zda se jim to podařilo. Paní Věrka si například krásně ozdobila dózu ubrouskovou technikou. Bude určená na sušené houby. Dále se ujaly vzory podzimního listí, květiny, medvídci… Štěbetalo se o vaření, zvířátkách, rehabilitaci…. Víte jaké to je, když se sejdou ženy… Bylo to moc fajn odpoledne.

9. 12. a 11. 12. 2019
Děti s PhDr. Jitkou Havlovou nacvičily pár vánočních písní, kterými zpříjemnily adventní atmosféru pacientům na v pondělí na Neurocentru a ve středu na spinální jednotce.

28. 12. 2019
Stříhání pacientů

Naše dobrovolnice Jára se rozhodla potěšit naše pacienty. Provádí základní úpravu střihu. A tady je výsledek a postřehy a info od dobrovolnice:
Pan František – moc toho o sobě nenapovídal. Rozpovídal se, až se po stříhání uviděl v zrcadle. Neskromně přiznám – dobrovolnice, že byla vidět radost z výsledku a nejspíš se mu i ulevilo, že to má za sebou . Děkoval mi asi 5x .
Paní Jana – měla právě na návštěvě svou dceru ze zahraničí, takže pokoj byl plný ženských. Jakmile padlo, že je paní původem z Hrádku, hned bylo společné téma a když jsme obě dospěly k tomu, že zná i mého tatínka, debata vůbec nevázla.
Paní Věra – paní měla chuť o sobě vyprávět. Dozvěděla jsem se, že pracovala téměř celý svůj život, jako sekretářka. Jedno z krásných  pracovních míst bylo v Naivním divadle v Liberci, kde podle jejího vyprávění stála při zrodu Ypsilonky. Své dlouhé vlasy, které vždy ráda nosívala v culíku se nyní rozhodla úplně ostříhat. Nejspíš se dlouho v zrcadle neviděla, protože její první slova směřovala na bílou barvu svých vlasů. Účes se jí líbil a to je důležité.

TURNOV

Vtipné tvoření na ONP Turnov pro pana Svěráka

1. 10. 2019
V tento den připravili zdejší dobrovolníci ve spolupráci se zaměstnanci ONP a studenty zdravotní školy zajímavý den pro pacienty ONP Turnov na téma slavného filmu Zdeňka Svěráka – Tři veteráni. Vyráběli známé rekvizity z filmu a poté následovalo focení s opravdovými třemi veterány pana Vely, Kozelky a p. Vacardové. Tato akce vznikla v rámci vtipné prezentace o naší nemocnici ušitá na míru přímo pro pana Svěráka, který se účastnil naší konference nelékařských profesí dne 8. 10. 2019.

prosinec 2019

Krásné výrobky vznikají i pod rukama pacientů. Nápady, rady, um a pochopení sem vnáší naše milá dobrovolnice Jitka. A při společném tvoření bývá na oddělení následné péče pěkně veselo.