Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Pro více informací sledujte náš facebook nebo instagram.

listopad 2020

Děti z MŠ KNofLík darovaly hračky pro malé pacienty

Děkujeme dětem z našeho Modrého KNofLíku za hračky, které předaly paní doktorce a vrchní sestře z dětského oddělení KNL. Školkové děti měly–- v rámci Michaelského období pomáhání si – za úkol vybrat jednu hračku, kterou již nepoužívají a věnovat ji dětem z nemocnice.

Další poděkování dárcům 🧡

Děti z oranžového oddělení naší zaměstnanecké školky KNofLík opět potěšily svými výtvory naše zdravotníky. Upekly jim totiž svatomartinské rohlíčky a připravily i další dárky, které pak společně se svými učitelkami donesly na Dětské oddělení a na Oddělení ARO Krajské nemocnice Liberec. Moc děkujeme našim nejmenším za milé překvapení. Jménem Neonatologie KNL patří dík Lucii Fürstové a skupině Dobrovolníci pomáhají v Libereckém kraji za napečené dobroty, které pro zdravotníky z tohoto oddělení nachystali a donesli u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí. Laskomin bylo tolik, že se sestřičky rády rozdělily s celým Pavilonem pro matku a dítě. Děkujeme také VÁM VŠEM, kteří na nás v posledních týdnech opakovaně myslíte a SNAŽÍTE SE NÁM a našim zdravotníkům POMÁHAT. Dobrotami, dárky, penězi, dobrovolnickou prací. Je pro nás opravdu velmi důležité cítit, že jste s námi, že „v tom“ nejsme sami. Vážíme si vašeho času a chuti a ochoty pomoci! Jmenovitě děkujeme dárcům posledních dní: zaměstnancům firem Shell Žitavská Liberec, Secheron Hasler CZ, Dárková krabička.cz, policistům Libereckého kraje, dále pak Kláře Kantové z Alta Herba a také Barboře Honzkové.


KNL získala tři nové plicní ventilátory

Vážíme si toho, že jsme do naší nemocnice získali tři nové plicní ventilátory CoroVent vyvinuté na ČVUT. Dva z nich nám zaplatila firma Elmarco.
Její ředitel Miloslav Masopust k tomu řekl, že během jarní vlny covid-19 Elmarco pomáhalo s výrobou nanomateriálů pro roušky a v té podzimní se rozhodli pomoci Krajské nemocnici Liberec pomoci financemi na pořízení dvou plicních ventilátorů. Přístroje jsou používány na oddělení ARO primář oddělení MUDr. Dušan Morman si pochvaluje jejich kvalitu a robustnost.
Děkujeme!

Zástupci ŠKODA Česká republika předali 125 obědových menu pro naše zdravotníky

Dalším ze štědrých dárců, kteří se našim zdravotníkům snaží pomáhat a zpříjemňovat jim jejich každodenní pracovní nasazení, byli dnes zástupci ŠKODA Česká republika, kteří kolem poledne dovezli do Krajské nemocnice Liberec 125 luxusních tříchodových obědových menu. Ke každému obědu byl jako dárek navíc přibalen i hokejový reprezentační dres. Děkujeme!
Více o akci naleznete na: https://www.skodaautopomaha.cz/
společné foto: Vlastimil Vacek/Sport Invest

ARO nabízí tablety pro spojení s rodinou pacientů

Jsme rádi, že na našem oddělení ARO máme k dispozici tablety, skrze které se pacienti mohou v nelehkých chvílích bezpečně spojit se svými blízkými. Tablety jim umožní své milé nejenom je slyšet, ale i vidět, což je pro mnoho starších lidí skrze jejich vlastní telefony nemožné. Tablety mohou v situaci nejtěžší nahradit i poslední rozloučení s blízkými, v naší liberecké nemocnici to ale nebývá potřeba. V těchto případech se vždy snažíme, aby se pacienti mohli se svými příbuznými – za přísných hygienických podmínek – rozloučit osobně. I v případě, že jsou pacienti v umělém spánku a již zdánlivě nevnímají, umožňujeme rodině po dohodě s personálem osobní kontakt a případné rozloučení.


Pomoc vojáků našemu zdravotnickému personálu

V Krajské nemocnici Liberec už 2. týden na kovidových jednotkách pomáhají vojáci a vojákyně z 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany. Z 12 vojáků, kteří nyní pracují na jednotkách: intenzivní péče, ARO, Neurologii a ONP, jsme dnes při převlékání zastihli dva. Tomáše Svobodu a Petra Jirounka, kteří stejně jako ti ostatní pomáhají našim sestrám především s manipulací pacientů, jejich hygienou, případně doplňováním materiálu. Liberečtí vojáci by měli na našich odděleních působit minimálně do 8. 11., po uplynutí tohoto data ale budeme pravděpodobně žádat o prodloužení termínu, jejich pomoc je totiž nyní velmi potřebná. Děkujeme!

Výjezdové sanitky pomohou s vyšetřením Covid pozitivních budoucích maminek

Jak jsme se dozvěděli od MUDr. Pavla Černého, primáře gynekologicko-porodnického oddělení KNL, i v Libereckém kraji přibývá maminek, které jsou covid pozitivní. A protože se na nás v tomto ohledu s dotazy o vyšetření obracejí praktičtí gynekologové i obvodní lékaři, rozhodli jsme se zavést novou službu. „Od tohoto týdne budeme vysílat do terénu sanitku s naším lékařem, který zajistí vyšetření covid pozitivní maminky a jejího miminka a v případě potřeby také předepíše či podá příslušnou medikaci. Službu budeme samozřejmě poskytovat všem covid pozitivním rodičkám v našem kraji, nejen pacientkám, které se rozhodly porodit v liberecké porodnici,“ říká k výjezdům primář Černý.
O tuto službu mohou požádat gynekologové ze spádové oblasti. Přejeme všem maminkám a jejich ještě nenarozeným miminkům pevné zdraví.