Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Provozní doba antigenního testování, odběrů  k PCR testům pro samoplátce, žadatele s doporučením KHS/praktického lékaře, se řídí našimi personálními a technickými kapacitami. Upravujeme ji podle našich možností se zřetelem na aktuální poptávku. Naším cílem je umožnit testování co největšího počtu lidí v krátké době. Aktuální časy a kapacity jsou k dispozici v objednacím kalendáři.

Antigenní testování na Covid-19 je k dispozici pouze pro zájemce, kteří jsou přihlášení ke zdravotnímu pojištění v ČR:

 • “modrá” kartička české ZP,
 • “zelená kartička” vydaná zdravotní pojišťovnou cizincům, kteří jsou pojištěni v ČR přes svého zaměstnavatele,
 • “žlutá kartička” vydaná zdravotní pojišťovnou pendlerům – občané ČR, kteří jsou pojištěni v zahraničí, ale jsou nahlášeni na příslušnou zdravotní pojišťovnu jakožto pojištěné osoby v zahraničí a ZP jim tuto kartu pojištěnce vydala.

Antigenní test lze provést bezplatně v rámci veřejného zdravotního pojištění pouze 1x za 3 dny (tzn. když máte test v pondělí, na další můžete přijít ve čtvrtek). Častější testování nemůže být antigenním testem bezplatně provedeno.

V případě potřeby častějšího testování než 1x za 3 dny je možné využít pouze zpoplatněný PCR test pro samoplátce. (ANTIGENNÍ TEST PRO SAMOPLÁTCE NEPOSKYTUJEME).

U administrativního okénka prosíme hlásit:

 • požadavek písemného potvrzení (certifikátu). Z technických důvodů není možné certifikát o výsledku testu vystavit dodatečně,
 • u pendlerů také prosíme nahlásit čísla pasu/OP.

Pokud se stane, že žadatel zadá špatné telefonní číslo a výsledek testu neobdrží, je možné zaslat požadavek na dohledání výsledku na email: covid-info@nemlib.cz.  Laboratoř telefonicky kontaktujte pouze v nejnutnějších případech.

Info k jazykovým mutacím – pokud má pacient žádanku od lékaře a výsledek testu chce využít na cestu do zahraničí – překlad do jazykové mutace si zařizuje svépomocí.

Dovolujeme si Vás upozornit, že objednací čas je orientační. Přes naši velkou snahu může na odběrovém místě docházet k určitým časovým prodlevám a čas odběru se může mírně lišit.
V KNL nabízíme 3 místa pro antigenní testování:

 • Liberec: Stacionární odběrové místo nemocnice (Husova ulice, za budovou K – infekční, kožní odd. – vjezd autem není umožněn)
 • Turnov: zadní vchod do nemocnice u heliportu
 • Frýdlant: Odběrová ambulance – venkovní okénko (spojovací krček mezi budovami FC a FD)

Objednáním testování potvrzujete, že splňujete podmínky pro možné realizování antigenního odběru viz Mimořádné opatření MZČR.

Pro veřejnost:

Mimořádné Opatření – Antigenní Testování Obyvatel S účinností Od 1. 2. 2021

Zmena Mimoradneho Opatreni K Antigennimu Testovani Obyvatel S Platnosti Do Odvolani

Informační leták k dobrovolnému Ag testování

Na testování je nutné se objednat. Bez objednání nebude odběr proveden.


Postup testování – výtěr nosohltan

 1. Žadatel se objedná prostřednictvím webové aplikace (odkaz uveden výše).
 2. Žadatel se na odběrové místo dostaví ve stanovený termín a čas (prosíme o přesné dodržování stanoveného času tak, aby nedocházelo k hromadění pacientů).
 3. Žadatel bude na místě dbát platných epidemiologických nařízení (rouška, rozestupy, atd.).
 4. Žadatel bude mít připravenu kartičku pojištěnce a průkaz totožnosti.
 5. Výsledek testování bude zaslán formou SMS zprávy žadatelovi dle možností laboratoře přibližně do 3 hodin od odběru (odběrová místa Turnov, Frýdlant a Jablonec nad Nisou v odpoledních hodinách).

Poučení – výsledek testu POZITIVNÍ

Poučení – výsledek testu NEGATIVNÍ