POZOR!!! S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid-19 vyhlašujeme s platností od soboty 19. 9. ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Dnešní den v 15 hodin končí CENTRÁLNÍ TRIÁŽOVÁNÍ PACIENTŮ a ostatních příchozích do budov KNL ve všech areálech (Liberec, Turnov, Frýdlant). Všechny vchody do nemocnice budou vráceny do režimu před nouzovým stavem. Pacientům, kteří budou mít infekci dýchacích cest (kašel, rýma, teplota) je doporučeno odložit plánované vyšetření/zákrok v KNL s domluvou náhradního termínu. Dále platí povinné nošení roušek v celém areálu nemocnic, také je před vchodem na jednotlivá oddělení nutná řádná dezinfekce rukou.

V tuto hodinu se také STACIONÁRNÍ ODBĚROVÉ MÍSTO pro pacienty s podezřením na COVID-19 PŘESOUVÁ do prostor parkoviště za budovou K (odd. infekce, kožní). Vstup bude pouze pro pěší, tzn. nebude umožněn vjezd autem.