ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Ve včerejších odpoledních hodinách se v prostorech přednáškového sálu KNL konala již XII. Liberecká konference nelékařských profesí, tentokrát na téma: O rodičích a dětech. Dopoledne patřilo prezentacím o dětských pacientech z řad zaměstnankyň z různých oborů: dětského oddělení, chirurgie, psychiatrie, přítomní se dověděli i leccos z historie pediatrie od poválečných dob po současnost.

Odpoledne patřilo rozsáhlé a jak jinak než poutavé :o) přednášce známého pedagoga a lektora osobnostního rozvoje PhDr. Marka Hermana na téma nelehkého vývoje role mužů (ale i žen) v současnosti s výstižným názvem „Bída otců“.

Součástí konference byla opět výstava obrázků a prodej výrobků pacientů z psychiatrického oddělení KNL.

Vzácným momentem konference byla i návštěva ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA v doprovodu Hlavní sestry ČR Mgr. Alice Strnadové a poslankyně PČR Mgr. Jany Pastuchové, kteří s přítomnými otevřeně diskutovali na problémová témata zdravotnictví v Čechách. Další debata s hlavními sestrami nemocnic a vybraných sociálních zařízení Libereckého kraje  dále pokračovala od 15 hodin v konferenční místnosti PPMD v areálu nemocnice.