Nemocnice Turnov
485 311 111 Informační linka

Dobrovolnické centrum Dobromysl převzalo z rukou zástupkyně Amelie, z. s. dar v podobě pletených a háčkovaných drobností pro děti. Věci se zrodily v rukách žen, které se během října až prosince zapojily do společného projektu Amelie a Dobromysli s názvem “Tvoření pro děti“.

„V Amelii se pravidelně setkávaly ženy, které svým pletením, háčkováním a šitím sledovaly jediný cíl – potěšit svou tvorbou hospitalizované děti,“ říká Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie Liberec, které poskytuje psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým v celém regionu.

V Amelii tak za čtvrt roku vyrostla smečka opic, několik berušek, chobotniček, ale i celé party medvídků, králíků či pletených panáčků. Při tvoření se nezapomnělo ani na nejmenší děti, pro které ženy vyrobily množství čepiček či malinkatých ponožek.

„Veliké poděkování patří všem, kteří se na tvoření podíleli. Jednou z tvořitelek je i maminka paní H., která i přes svůj úctyhodný věk 80 let, vytvořila celou krabici výrobků pro radost dětí“, dodává Kuntošová.

V uplynulém týdnu byly výrobky předány Dobromyslí na příslušná oddělení.

Vzhledem k zájmu tvořících padlo rozhodnutí v této aktivitě pokračovat i v příštím roce. Ti, kdo by se chtěli zapojit do projektu v příštím roce, mohou kontaktovat Mgr. Kláru Hákovou na tel: 608 458 301.