POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Od počátku měsíce června se můžete na ambulanci onkologie setkat s pracovníky Amelie každé úterý a čtvrtek mezi 9:00 a 11:00. Pracovnice Amelie vás informuje o poskytovaných službách pro onkologicky nemocné a jejich blízké v Centru Liberec, aktuálně plánovaných akcí a v případě potřeby konzultace problému či zájmu o aktivitu, předá kontakty na Centrum Amelie v Liberci.

To aktuálně poskytuje tyto služby: sociální poradenství (řešení snížení příjmu, poradenství k sociálním dávkám, oblast důchodů a nemocenských dávek, pomoc při pracovních problémech, poradenství k lázeňské péči aj.), psychologické poradenství (podpora zkušené psycholožky bez nutnosti dlouhého čekání na konzultaci), arteterapii, tvoření na podporu jemné motoriky; zdravotní cvičení; plavání; vycházky. Dále jsou to přednášky a workshopy k jednotlivým onkologickým tématům: návštěvy kulturních akcí s klienty; osvěta veřejnosti.

Centrum Amelie také nabízí novou službu s názvem „Seniorská obálka“, nebo-li I.C.E. karta, kterou využijí zejména zdravotně postižení nebo osaměle žijící senioři. Výrazně zjednoduší práci záchranářů, kteří mají při přečtení kompletních informací, umístěných na předem známém místě v bytě pacienta, kompletní přehled o jeho aktuálním zdravotním stavu, alergiích či aktuálně užívaných lécích a tak může dojít k rychlejší záchraně jeho života.

Všechny služby jsou poskytovány bezplatně.

Kontakt: Amelie, z.s., Krajská nemocnice Liberec; Husova 10, vchod z ulice Jablonecká (budova U), 460 63 Liberec; tel.: 608 458 277; email: liberec@amelie-zs.cz.