POZOR!!! S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid-19 vyhlašujeme s platností od soboty 19. 9. ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

V rámci projektu Deinstitucionalizace psychiatrické péče probíhá v naší nemocnici již druhým rokem REKONSTRUKCE PSYCHIATRIE. Psychiatrické oddělení bylo rozšířeno a část byla přesunuta do paviónu “I” – nevyužívané budovy bývalého plicního oddělení na Husově ulici. Slavnostní otevření zde proběhlo v listopadu 2019. V současné době je v plném proudu rekonstrukce původního sídla psychiatrie, BUDOVY “E”. Práce by měly skončit do konce letošního listopadu a poté bude nutné budovu dovybavit. Otevírat bychom ji tedy měli v lednu 2021.

Modernizace budovy E zlepší péči i komfort pro pacienty. V přízemí vznikne stanice intenzivní péče s kapacitou 16 míst, pokoje zde budou dvoulůžkové a dva jednolůžkové. V prvním patře bude rehabilitační stanice s 22 místy. Opět půjde hlavně o dvoulůžkové pokoje, budou i dva jednolůžkové. „Pacienti budou ve velkém komfortu a ve velké intimitě, aby mohli absolvovat léčbu podle standardů moderní péče, která se razí a která je už v západní Evropě zcela běžná,“ uvedl primář psychiatrie MUDr. Jaromír Hons.