Často se nás v posledních dnech ptáte na to, zda se liberecké nemocnice a potažmo vás pacientů nějak dotknou od prosince plánované protesty lékařů. V této souvislosti pro vás máme dvě zprávy. Dobrou a méně dobrou.
– Dobrou zprávou je, že v tuto chvíli NEOMEZUJEME žádné OPERACE, tedy ani plánované, ani akutní. Pokud by se v budoucnu tato skutečnost změnila, zavčasu vás budeme informovat.
– Méně dobrou zprávou je, že budeme v prosinci muset slučovat POHOTOVOSTní služby na oddělení ORL. Budeme se střídat s Nemocnicí Jablonec nad Nisou, p.o.
V praxi to bude probíhat tak, že v posledním měsíci v letošním roce bude pohotovost na ORL zajišťovat buď liberecká, anebo jablonecká nemocnice. Rozpis toho, která nemocnice bude který den pohotovost zajišťovat, přikládáme, najdete jej také na webu obou nemocnic.
Časy pohotovosti by měly v obou nemocnicích nadále odpovídat časům ORL pohotovosti v KNL, tedy: všední dny 17:00–7:00, svátky, soboty a neděle 10:00–7:00.