Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Ve středu 15. 3. 2023 v odpoledních hodinách proběhla pro pacienty spinální jednotky zajímavá beseda o myslivosti. Slova se ujala paní Jana Volfová, která je zaměstnancem KNL, a.s. a zároveň již pátým rokem pomáhá jako dobrovolnice na Oddělení dětské a adolescetní psychiatrie.

O PROJEKTU VÝPRAVY ZA MYSLIVOSTÍ

Myslivost je činnost, která se zabývá péčí o volně žijící zvěř a její životní prostředí. Projekt „VÝPRAVY ZA MYSLIVOSTÍ“ seznamuje veřejnost, různé cílové skupiny, s výkonem práva myslivosti v praxi, konkrétně v honitbě Hodkovice nad Mohelkou. Účastníci se dozvědí, co je to myslivost, kde se vzala, a jaký má význam v současné společnosti, kdo je to myslivec, a co všechno musí znát, a dále co je to vlastně zvěř, z hlediska zákona o myslivosti, a proč je předmětem zájmu myslivosti.

K myslivosti patří široký záběr aktivit, ke kterým patří péče o zvěř, lovectví, kynologie, ale také práce s mládeží, kultura a řemeslo, jako například šperkařství, puškařství, oděvnictví a další, a díky tomu je myslivost zapsána od roku 2012 na seznam nehmotného kulturního dědictví. Součástí každé besedy jsou ukázky zbraní, střeliva, a trofejí.