Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Roušky pro Krajskou nemocnici Liberec máme sice přislíbené, nyní se nám jich však akutně NEDOSTÁVÁ.
PROSÍME, pokud sami ROUŠKY šijete či doma nějaké přebytečné máte, budeme velmi rádi, když nám POMŮŽETE překlenout toto těžké období.
PŘINESTE nám – prosíme – vaše roušky (pokud máte i respirátory, můžete i ty), v čase 9:00 – 16:00 na ředitelství KNL ve Vzdušné ul. č. 6 – budova Q (bývalá VZP) do 2. patra (3. NP), sběrné místo bude vyznačeno šipkami. Prosíme vás, abyste je vložili do igelitové tašky a napsali dovnitř vaše jméno či e-mail, abychom vám mohli následně poděkovat.

Upravujeme VÝZVU TÝKAJÍCÍ SE ŠITÝCH ROUŠEK
Dnes jsme se v šicí dílně nanovlákenných ústenek na Technická univerzita v Liberci dozvěděli, že je vhodné, aby všichni darující VŠILI z rubové strany ještě jednu vrstvu – KAPSIČKU, která bude přístupná z obou stran (bude tedy přišitá k vrchními a spodnímu okraji), v rozměru 15 x 20 cm, Do té budeme následně moci vkládat ušitý NANOFILTR. První nanofiltry přivezeme již dnes a poputují přímo z dílny TUL na ARO a na infekční oddělení.

Velmi si vážíme vaší pomoci! ❤️

Pokud byste měli další nabídku na možnou spolupráci stran dodávky roušek, kontaktujte prosím paní Veroniku Mrázkovou na veronika.mrazkova@nemlib.cz, tel.: 737 530 250

Máme zde návod na ušití roušek pro naše zdravotníky tak, aby se dal do ní vložit nanofiltr :o) Děkujeme všem za pomoc!