POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu (přítomnost třetí osoby je povolena za podmínek uvedených zde) a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

K 1.1.2020 vzniká nové specializované mezioborové oddělení zaměřené na genetiku a molekulární diagnostiku. Toto oddělení provádí diagnostiku především pro odbornosti lékařská genetika, mikrobiologie, patologie a transfuzní lékařství. Nabízí také konzultační služby v daných oborech ve vztahu k molekulární diagnostice a v oboru lékařské genetiky provozuje genetickou poradnu.

Vznik oddělení byl dán zásadním vývojem v diagnostice lidské i mikrobiální DNA/RNA a potřebě vytvoření specializovaného týmu, který disponuje kvalitním zázemím.