POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.
Dnes dopoledne jsme v Krajské nemocnici Liberec zahájili očkování našich zaměstnanců proti Covid-19. V první fázi máme k dispozici cca 500 dávek vakcíny Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech, denně budeme tedy tento týden očkovat kolem 100 zaměstnanců. Prioritně budou očkováni zdravotníci z kovidových oddělení, kteří o očkování projevili zájem a toto onemocnění zatím neprodělali. Téměř třetina zaměstnanců KNL, která již Covid-19 prodělala, může očkování absolvovat v pozdější fázi. Jedním z prvních očkovaných byli i primář Infekčního oddělení MUDr. Adam Vitouš či MUDr. Tomáš Klimovič, přednosta Centra interních oborů. Očkování zaměstnanců probíhá v prostorách na infekčním oddělení KNL a v ambulancích praktických závodních lékařů KNL. Pro očkování veřejnosti je následně plánováno zřízení očkovacího centra.