ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.
Dnes dopoledne jsme v Krajské nemocnici Liberec zahájili očkování našich zaměstnanců proti Covid-19. V první fázi máme k dispozici cca 500 dávek vakcíny Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech, denně budeme tedy tento týden očkovat kolem 100 zaměstnanců. Prioritně budou očkováni zdravotníci z kovidových oddělení, kteří o očkování projevili zájem a toto onemocnění zatím neprodělali. Téměř třetina zaměstnanců KNL, která již Covid-19 prodělala, může očkování absolvovat v pozdější fázi. Jedním z prvních očkovaných byli i primář Infekčního oddělení MUDr. Adam Vitouš či MUDr. Tomáš Klimovič, přednosta Centra interních oborů. Očkování zaměstnanců probíhá v prostorách na infekčním oddělení KNL a v ambulancích praktických závodních lékařů KNL. Pro očkování veřejnosti je následně plánováno zřízení očkovacího centra.