Pravidla pro návštěvy v KNL,a.s.

Vážené návštěvy našich pacientů v Krajské nemocnici Liberec. V rámci bezpečí a kvality poskytované péče našim pacientům prosíme o respektování doporučených pravidel při návštěvě pacienta v KNL,a.s.

Dnes dopoledne jsme v Krajské nemocnici Liberec zahájili očkování našich zaměstnanců proti Covid-19. V první fázi máme k dispozici cca 500 dávek vakcíny Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech, denně budeme tedy tento týden očkovat kolem 100 zaměstnanců. Prioritně budou očkováni zdravotníci z kovidových oddělení, kteří o očkování projevili zájem a toto onemocnění zatím neprodělali. Téměř třetina zaměstnanců KNL, která již Covid-19 prodělala, může očkování absolvovat v pozdější fázi. Jedním z prvních očkovaných byli i primář Infekčního oddělení MUDr. Adam Vitouš či MUDr. Tomáš Klimovič, přednosta Centra interních oborů. Očkování zaměstnanců probíhá v prostorách na infekčním oddělení KNL a v ambulancích praktických závodních lékařů KNL. Pro očkování veřejnosti je následně plánováno zřízení očkovacího centra.