Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Ve čtvrtek 2. 3. 2023 od 14 hodin proběhla v naší Minigalerii na Neurocentru v 7. patře budovy B v Liberci nová instalace obrazů. Výstava se koná pod garancí NADACE Preciosa a za spolupráce s dobrovolnickým centrem podpůrné péče KNL  DOBROMYSL.

 

Autorkou obrazů je Ing. Jana Šilhánová.

Vystudovala Stavební fakultu ČVUT. Celý svůj profesní život se zabývala technickými a ekonomickými činnostmi a teprve po odchodu do důchodu v roce 2000 se začala věnovat své zálibě v kreslení a malování. V roce 2007 se zúčastnila výtvarného kurzu ve Větrníku vedeného Janou Heřmanovou, který byl podle jejích slov „ nejenom o malování, ale také balzámem na duši“. A  od uvedeného roku se Jana Šilhánová výtvarně vzdělává  nepřetržitě. Je absolventkou U3V u Lukrécie Škaloudové, pravidelně se účastnila letních kurzů kresby a malby ak. mal. Ilony Chválové, v klubu Art 13 byla několik let vedena ak. mal. Evou Kubínovou a v poslední době se dále výtvarně rozvíjí v S-Art klubu pod vedením ak. mal. Jaroslava Švihly.

Ráda chodí na výlety do okolí Liberce s cílem kreslit přírodní i architektonické objekty. Jak se sama vyznává: „užívám si těch chvil, kdy existuje jen papír, pastely, scenerie a já. I kresba podle živého modelu mne těší a nepřestává mne udivovat to množství krásných lidí všude kolem“.

Výtvarný projev umělkyně je jemný a oduševnělý, často s akcentem na realitu. Její obrázky jsou příjemné a milé, schopné diváka potěšit.

Samostatnou výstavu nikdy neměla, ale účastnila se několika společných výstav se svými kolegy.