Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu Kč dnes (19. 6.) přivezla dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče.

„Je to krok správným směrem. Hlavně pro náš personál, kterému se opět trochu uleví při manipulaci a obsluze pacientů. A nesmíme zapomenout na zvýšení komfortu pro samotné pacienty,“ přivítal dodávku nových nemocničních lůžek MUDr. Martin Hrubý, náměstek generálního ředitele pro řízení Nemocnice Turnov.

„Pro pacienty naší turnovské nemocnice to je dobrá zpráva,“ komentuje dodávku moderního vybavení Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova a člen dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec, a.s. „Potvrzuje se, že krok, kdy jsme se před čtyřmi lety spojili s největší krajskou nemocnicí, byl, je a věřím, že i nadále bude přínosem pro obyvatele Turnova a okolí,“ dodal Tomáš Hocke.

Nová nemocniční lůžka jsou hrazena z dotačního programu Návazná péče. „Všechny přístroje a vybavení jako tato nemocniční lůžka jsou hrazeny z dotace, kterou bychom v Turnově neměli nikdy šanci kvůli velikosti naší nemocnice získat,“ připoměl Ing. Jaroslav Knížek, turnovský zastupitel a člen dozorčí rady KNL. „Je potěšující, že management KNL vnímá nemocnici jako celek a při obnově vybavení nezapomíná ani na pacienty z Turnovska,“ dodal Knížek.

Celkem v rámci dotačního programu Návazná péče v letošním roce dojde k realizaci investic za téměř 40 milionů Kč. Nemocnice kromě zmiňovaných nemocničních lůžek pořídila ventilátory na oddělení ARO, skiagraf a pojízdný rentgen. Do konce roku bude ještě nainstalován moderní přístroj CT od firmy Siemens.

Od roku 2014, kdy došlo ke spojení Nemocnice Turnov s Krajskou nemocnicí Liberec, a.s., bylo jen v Turnově proinvestováno více než 107 milionů Kč.