Nemocnice Turnov
485 311 111 Informační linka

Krajská nemocnice Liberec, a.s. představila nového primáře Chirurgického oddělení Nemocnice Turnov.

Po výběrovém řízení se jím stal MUDr. Zdeněk Rambousek, dosavadní lékař chirurgického oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s., s více než 20letou praxí. Dlouhodobě působil na chirurgickém oddělení v KNL, a.s., naposledy ve funkci zástupce primáře cévní chirurgie. Primář Rambousek se i nadále bude podílet na řešení nejsložitějších cévně-rekonstrukčních operací částečným úvazkem v liberecké nemocnici a pomůže zajistit odbornou 24hodinovou cévně chirurgickou službu pro  Liberecký kraj.

„Primář Rambousek je erudovaný doktor, má dvě chirurgické atestace a nástavbovou atestaci cévní chirurgie“, říká o svém odcházejícím kolegovi MUDr. Peter Hromádka, primář chirurgického oddělení KNL, a.s. v Liberci a dodává: „Mezi pacienty je znám a oblíben nejenom pro své medicínské kvality, ale také pro lidský a osobitý přístup k pacientům“.

„Přestup MUDr. Rambouska na post primáře chirurgického oddělení Nemocnice Turnov představuje přirozenou symbiózu v rámci našich krajských nemocnic. Obyvatelům Turnovska se naskýtá kromě dalšího zkvalitnění stávající operativy i rozšíření a rozvoj moderních operačních metod, zejména v žilní a cévní chirurgii“, říká lékařský ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D.

Generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, k tomu dodává: „Osobně věřím v další a těsnější spolupráci mezi chirurgickými odděleními v Liberci a Turnově, nyní i na základě dlouhodobých osobních vztahů mezi primáři jednotlivých oddělení. Profitovat z toho bude zejména turnovská chirurgie, kdy personálně plně obsazené oddělení liberecké chirurgie může v případě potřeby lékařsky posílit tým primáře Rambouska.“ Podle Nečesaného bude do budoucna možný i částečný přesun specifické operativy z Liberce směrem do Turnova, tak aby turnovská nemocnice v dlouhodobém horizontu naplňovala výkonnost na 100 %.

„Jako menšinový akcionář KNL samozřejmě pozorně vnímáme vývoj v „naší turnovské nemocnici“. Věřím, že se chirurgie pod vedením primáře Rambouska bude vyvíjet správným směrem a těším se na rozšíření poskytované péče“, řekl ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

Turnovská nemocnice a všechna její oddělení mají pevné a nedílné místo v poskytování zdravotních služeb v Libereckém kraji. Spojení s libereckou nemocnicí pod hlavičku KNL pro ni představuje nejenom existenční zázemí, ale také možnost využití zázemí větší liberecké nemocnice, možnost vzdělávat personál na akreditovaných pracovištích, jistotu při řešení komplikovaných případů a mnohé další.