ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Liberec – V těchto dnech Nadace SYNER cíleně distribuuje přes 100 000 roušek, které se jí podařilo zajistit. Jednorázové ústenky z netkané textilie získala nadace od svého zřizovatele, firmy SYNER, aby je cíleně darovala těm nejpotřebnějším.

Mezi příjemce pomoci patří např. Krajská nemocnice Liberec, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, Hospic sv. Zdislavy a také liberecký Krajský úřad, který ochranné pomůcky bude dále distribuovat svým organizacím a to domovům pro seniory a dětským domovům.

„Nesmírně si vážíme nasazení a práce lidí ve zdravotnictví a sociálních službách. Protože víme, že roušky jsou stále potřeba, chtěly jsme i tímto krokem vyjádřit uznání jak lidem v první linii, tak klientům a zdravotníkům v sociální péči,“ shodují se obě představitelky Nadace SYNER Eva Syrovátková a Iva Urbanová.

Nadace se tímto krokem připojila k podpoře iniciativy ChranimTebe.cz a do distribuce roušek zapojila také liberecké Bílé Tygry, kteří pomáhají s rozvozem. Společně již tisíce roušek dovezli do hospice, na Krajský úřad i obou nemocnic. „Jakákoliv podpora, která naše zdravotníky pomůže při jejich těžké práci ochránit před nebezpečím nákazy koronavirem, je pro nás velmi cenná. Děkujeme společnosti Syner a Bílým tygrům za pomoc! „Díky moc!“, uvedl generální ředitel Krajské nemocnice Liberec MUDr. Richard Lukáš, PhD.

„V těchto dnech se prakticky na každém kroku setkáváme se solidaritou a pomocnou rukou od mnoha lidí. Již jsme děkovali našim zdravotníků, dobrovolníkům i dárcům. A Nadace SYNER je opět další součást tohoto skvělého týmu, pracují v ní lidé, kteří ukázali, že mají srdce na pravém místě a není jim současná doba lhostejná. Nesmírně si této pomoci, dalších roušek pro naši českolipskou nemocnici, vážíme. Opět pomoc putuje do první linie, kde je v tuto chvíli nejpotřebnější. Děkujeme!,“ shrnul pomoc generální ředitel Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Ing. Pavel Marek.