Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

12. květen je oslavován na celém světě jako Mezinárodní den sester. Je to při příležitosti výročí narození Florence Nightingalové, zakladatelce moderního ošetřovatelství.

A právě při této příležitosti se včera sešli v Šaldově divadle na divadelním představení Moliérovy Školy žen zdravotní sestry, ošetřovatelky a ostatní zdravotnický nelékařský personál KNL z Liberce i z Turnova (a to nejen ženského pohlaví :).

Slavnostního přivítání a poděkování za jejich obětavou a náročnou práci se ujal dlouholetý člen činohry divadla F. X. Šaldy Martin Polách, generální ředitel KNL, a.s. MUDr. Richard Lukáš PhD., a primátor města Liberce Tibor Batthyány. Zároveň proběhlo odměnění sedmi z devíti dam (dvě dámy se ze zdravotních důvodů omluvily) za jejich čtyřicetiletou práci v Krajské nemocnici Liberec.