Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:
  • doloží negativní RT-PCR test starý maximálně 7 dní, nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin
  • doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • byla očkována proti onemocnění COVID-19 a uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu
    podle souhrnných údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID​-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
  • děti do věku 12-ti let pouze se svolením ošetřujícího lékaře
  •  návštěva  2 osob je povolena max. na dobu 30 minut.

Po dobu návštěvy musí osoba použít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Děti 2-15 let mohou použít i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, děti do 2 let nemusí mít ochranný prostředek žádný.

V 7. patře se v prostorech Neurocentra ve včerejším odpoledni zahájila instalace nové výstavy obrazů – tentokrát výtvarnice a pedagožky Ingrid Kostřicové. Nápad zřízení minigalerie s příznačným názvem „U vyhlídky“ (protože je zde krásný výhled na celý Liberec 🙂 ) přišel z našeho dobrovolnického centra KNL Dobromysl za finanční i duševní podpory NADACE PRECIOSA.

Ingrid Kostřicová žije 32 let v Liberci. Studovala zde střední průmyslovou školu textilní, 13 let se tomuto oboru věnovala. V roce 2002 změnila svoji profesi z průmyslového designéra na výtvarného pedagoga a v současné době učí již 17. rokem výtvarný obor v Základní umělecké škole v Jablonci n/N. Výtvarné tvoření ji provází celým životem, jak profesně, tak osobně. Jejím osobním vyznáním jsou následující slova „Výtvarná tvorba je pro mně nejen způsob relaxace, ale i cesta k sebepoznání, protože osobní pravdivost je jednou ze základních podmínek tvorby.“