Nemocnice Turnov
485 311 111 Informační linka

Tři a půl měsíce trvající modernizace Gastroenterologie v Krajské nemocnici Liberec, a.s. přinesla pohodlnější zázemí pro pacienty i personál, a to v podobě klimatizovaných a moderně zařízených a vybavených prostor. Hlavně se ale díky  ní rozšířil počet vyšetřoven, výsledkem kompletní rekonstrukce jsou navíc jedna endoskopická a jedna sonografická vyšetřovna. Všechny endoskopické vyšetřovny jsou vybaveny kompletním zázemím pro provádění endoskopických výkonů v celkové anestezii.

„Především ale u nás máme nejmodernější sonografický přístroj, který umožňuje elastografické vyšetření jaterní tkáně. To v Libereckém kraji zatím nikdo jiný nemá a minimálně do konce příštího roku mít nebude. Přínosem modernizace bude také zvýšení naší kapacity pro endoskopické výkony, kde již nyní máme termíny nejkratší v celém kraji, a to k nám jezdí pacienti nejen z Liberce, ale i z Frýdlantu, České Lípy a dalších koutů regionu,“ říká MUDr. Karel Dvořák, Ph.D., primář gastroenterologického oddělení Krajské nemocnice Liberec, a.s.

Po dokončené modernizaci disponuje oddělení celkem třemi zákrokovými sály, přičemž jeden z nich je vybaven rentgenovým C-ramenem. Dále je zde vyšetřovna SONO, dospávací pokoj, recepce s kartotékou, čistící místnost, denní místnost pro personál, čekárna, sociální zázemí pro personál a pacienty, přičemž pro pacienty je v bezbariérové variantě, a skladovací prostory.

Celkové náklady na modernizaci dosáhly částky ve výši zhruba 10,3 milionů korun, kdy na 9,5 milionu vyšly stavební práce, a 800 tisíc investovala nemocnice do vybavení v podobě instrumentačních a zdravotnických vozíků, nerezových prvků, jako jsou digestoř, skříně či pojízdné dřezy, nábytek a transportní lehátka. Veškeré finanční prostředky investovala nemocnice ze svého.

Více info: https://www.nemlib.cz/pro-media/