ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Vážené kolegyně, kolegové

Při požadavku na vyšetření volných lehkých řetězců v likvoru bude od 8.1.2018 na výsledkovém listě uváděn nový výpočtový parametr Csf_Int. fKAPPA – intratékální syntéza fKAPPA.

Jedná se o výpočet dle Presslauera; intratékální syntéza je přítomna, pokud naměřený kvocient kappa překročí limitní hodnotu kvocientu kappa vypočtenou pro daný albuminový kvocient.

Případné dotazy zodpoví na telefonu 2167  Mgr. Lucie Mohoutová

RNDr. Petr Matoušek