POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Vážené kolegyně, kolegové

Při požadavku na vyšetření volných lehkých řetězců v likvoru bude od 8.1.2018 na výsledkovém listě uváděn nový výpočtový parametr Csf_Int. fKAPPA – intratékální syntéza fKAPPA.

Jedná se o výpočet dle Presslauera; intratékální syntéza je přítomna, pokud naměřený kvocient kappa překročí limitní hodnotu kvocientu kappa vypočtenou pro daný albuminový kvocient.

Případné dotazy zodpoví na telefonu 2167  Mgr. Lucie Mohoutová

RNDr. Petr Matoušek