Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Vážené kolegyně, kolegové

Při požadavku na vyšetření volných lehkých řetězců v likvoru bude od 8.1.2018 na výsledkovém listě uváděn nový výpočtový parametr Csf_Int. fKAPPA – intratékální syntéza fKAPPA.

Jedná se o výpočet dle Presslauera; intratékální syntéza je přítomna, pokud naměřený kvocient kappa překročí limitní hodnotu kvocientu kappa vypočtenou pro daný albuminový kvocient.

Případné dotazy zodpoví na telefonu 2167  Mgr. Lucie Mohoutová

RNDr. Petr Matoušek