Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Vzhledem k aktuální situaci a nutnosti realizace opatření k zabránění šíření infekce COVID-19 platí v celé KNL, a.s. dočasný ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních v Liberci, Turnově i ve Frýdlantu.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Vážení dárci, níže uvádíme několik informací:

 

31.3.2020 Omezení odběrů

Vzhledem k epidemiologické situaci se do odvolání nekonají odběry plazmy. Do odvolání se každý pátek nebudou konat žádné odběry plné krve ani plazmy.

 

13.3.2020 Koronavirus – aktualizace preventivního opatření

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci rozšiřujeme již zavedená preventivní opatření.

1) S platností od 16. 3. 2020 nemohou osoby, které se vracejí z Evropy, darovat krev ani krevní složky po dobu 28 dní po návratu.

2) Po kontaktu s osobou, které byla nařízena karanténa (z důvodu návratu ze zahraničí nebo z důvodu kontaktu s infikovanou osobou), nelze darovat následujících 14 dnů po tomto kontaktu.

3) Osoba, které byla nařízena karanténa a nebyla pozitivní na COVID-19, může darovat za 14 dnů po ukončení karantény.

V případě počínajících příznaků virózy, nachlazení, suchého kašle apod. na transfuzní oddělení vůbec nevstupujte!

 

13.3.2020 Zrušení odběrů plné krve

Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 9.4.2020 nebudou z provozních důvodů probíhat odběry plné krve. Odběry plazmy dle objednávek.

 

11.3.2020 Elektronický objednávkový systém pro dárce plné krve

S platností od 11.3.2020 jsme zprovoznili elektronický objednávkový systém pro dárce plné krve. Dárci, kteří již obdrželi přihlašovací údaje se mohou k dalšímu dárcovství plné krve objednat sami na https://www.nemlib.cz/darovani-krve/.

 

11.3.2020 Výskyt COVID-19

Vzhledem k výskytu COVID-19 jsou dárci dočasně vyřazeni na 28 dnů (4 týdny) po návratu z těchto zemí: Itálie, Španělsko, Německo a Francie. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace je nutné počítat s tím, že počet rizikových oblastí může narůstat. Sledujte naše aktuality.

 

10.1.2020 Vyšetření anti-HBc

Z důvodu zvýšení bezpečnosti transfuzních přípravků jsme rozšířili panel vyšetření známek infekcí o protilátky proti žloutence typu B. Samotná pozitivita tohoto parametru neznamená, že je dárce infekční. Je však známkou kontaktu s virem hepatitidy B v minulosti a je proto důvodem k trvalému vyřazení z dárcovství.

 

Děkujeme za pochopení.