Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Návštěvy pacientů v nemocnicích KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant) jsou možné, pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek: 
  • doloží negativní RT-PCR nebo POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 48 hodin
  • doloží, že v době ne delší než  180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění covid-19
  • aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní

Návštěva musí mít po celou dobu nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95), u dětí od 3 do 15  let věku postačí chirurgická rouška.

Přeložit: cs Čeština‎
Menu
I u nás v liberecké nemocnici se v souvislosti s poklesem počtu Covid-19 pozitivních pacientů pomalu VRACÍME do „normálu“ a K PLÁNOVANÝM OPERACÍM.
Problémem nicméně i nadále zůstávají lůžka na JIP, která potřebují pacienti po náročných operacích. Na nich totiž stále z velké části leží pacienti s Covid-19 nebo s vážnými pokovidovými komplikacemi. Nelehkou zdravotní situací se posledním roce se bohužel – zejména na urologii a ortopedii – prodloužily čekací doby až o 4 měsíce. Naopak na odděleních jako je kardio či onkologie jsme nepřerušili provoz a akutní výkony jsme prováděli i během nejtěžších období pandemie a skluz pro pacienty tedy nebude tak značný.
Pokud vám byla v minulosti z důvodu kovidové uzávěry zrušena operace, očekávejte, že vás náš personál bude postupně obvolávat a na operace zvát. I naši lékaři jsou nicméně jen lidé a nebudou schopni kontaktovat a naplánovat operace všem pacientům během jednoho týdne. Buďte tedy, prosíme, trpěliví a vyčkejte na jejich zavolání, jakož i na další informace týkající se povinného negativního testu před operací, atp.
Děkujeme vám za součinnost a omlouváme se za komplikace.