POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Již šesté miminko zachránil za dobu své existence od roku 2008 liberecký babybox. Naposledy ve středu 21. srpna, kdy se v něm objevil zhruba čtyřměsíční chlapeček. Zaměstnanci Krajské nemocnice Liberec a.s. mu dali jméno Tomášek, podle předsedy Nadace Jistota Tomáše Doležala.

Liberecký babybox byl zřízen jako desáté zařízení svého druhu v České republice. V letošním roce jde již o druhé zachráněné miminko ve městě pod Ještědem, v červnu do něj kdosi odložil novorozené děvčátko, které dostalo jméno Barborka.