Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Jsme rádi, že na našem oddělení ARO máme k dispozici tablety, skrze které se pacienti mohou v nelehkých chvílích bezpečně spojit se svými blízkými. Tablety jim umožní své milé nejenom je slyšet, ale i vidět, což je pro mnoho starších lidí skrze jejich vlastní telefony nemožné. Tablety mohou v situaci nejtěžší nahradit i poslední rozloučení s blízkými, v naší liberecké nemocnici to ale nebývá potřeba. V těchto případech se vždy snažíme, aby se pacienti mohli se svými příbuznými – za přísných hygienických podmínek – rozloučit osobně. I v případě, že jsou pacienti v umělém spánku a již zdánlivě nevnímají, umožňujeme rodině po dohodě s personálem osobní kontakt a případné rozloučení.