ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE NÁVŠTĚV V NEMOCNICÍCH KNL (Liberec, Turnov, Frýdlant):
Návštěvy na ONP jsou nyní povoleny. ! Návštěvy na ostatních oddělení jsou i nadále v OMEZENÉM REŽIMU.
Výjimky jsou povoleny po posouzení primářem oddělení.
Návštěvníci následně musí splnit podmínky pro návštěvu – musí mít po 2 dávkách očkování nebo PCR/AG test s písemným potvrzením, případně potvrzení o prodělaném onemocnění Covid v uplynulých 90 dnech.  Tyto návštěvy mohou probíhat od 14 hodin do 16 hodin, a to vždy pouze v počtu 1 osoby.
Chápeme, že jsou tato omezení těžká pro pacienty i jejich blízké, nicméně nadále prosíme o respektování nastavených pravidel. Stále je na místě opatrnost a ohleduplnost vůči personálu a pacientům.      Děkujeme za pochopení.

Jsme rádi, že na našem oddělení ARO máme k dispozici tablety, skrze které se pacienti mohou v nelehkých chvílích bezpečně spojit se svými blízkými. Tablety jim umožní své milé nejenom je slyšet, ale i vidět, což je pro mnoho starších lidí skrze jejich vlastní telefony nemožné. Tablety mohou v situaci nejtěžší nahradit i poslední rozloučení s blízkými, v naší liberecké nemocnici to ale nebývá potřeba. V těchto případech se vždy snažíme, aby se pacienti mohli se svými příbuznými – za přísných hygienických podmínek – rozloučit osobně. I v případě, že jsou pacienti v umělém spánku a již zdánlivě nevnímají, umožňujeme rodině po dohodě s personálem osobní kontakt a případné rozloučení.