POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Jsme rádi, že na našem oddělení ARO máme k dispozici tablety, skrze které se pacienti mohou v nelehkých chvílích bezpečně spojit se svými blízkými. Tablety jim umožní své milé nejenom je slyšet, ale i vidět, což je pro mnoho starších lidí skrze jejich vlastní telefony nemožné. Tablety mohou v situaci nejtěžší nahradit i poslední rozloučení s blízkými, v naší liberecké nemocnici to ale nebývá potřeba. V těchto případech se vždy snažíme, aby se pacienti mohli se svými příbuznými – za přísných hygienických podmínek – rozloučit osobně. I v případě, že jsou pacienti v umělém spánku a již zdánlivě nevnímají, umožňujeme rodině po dohodě s personálem osobní kontakt a případné rozloučení.