Vážení návštěvníci nemocnic v Liberci, Turnově, Frýdlantě. Návštěvy všech hospitalizovaných pacientů v KNL jsou nadále povoleny, avšak pouze s ochranou dýchacích cest (rouška nebo respirátor). Výjimkou je dětské oddělení a odd. dětské psychiatrie, kde ochrana dýchacích cest vyžadována není. Děkujeme, že tato opatření respektujete.

Vážené kolegyně, kolegové,
od 20. 12. 2018 dochází se změnou metodiky stanovení aldosteronu ke změně odběrových zkumavek pro vyšetření aldosteronu.

Při požadavku na stanovení aldosteronu odeberte prosím krev do zkumavky s K-EDTA (zkumavka s fialovým uzávěrem, jako na renin či krevní obraz).

Na žádankách bude změna odběrové zkumavky uvedena až v nové verzi, tj. po spotřebování stávajících zásob.

Se změnou metodiky budou upraveny i referenční meze.

Případné dotazy zodpoví Mgr. Martin Zeman na lince 2596.