POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Vážené kolegyně, kolegové,
od 20. 12. 2018 dochází se změnou metodiky stanovení aldosteronu ke změně odběrových zkumavek pro vyšetření aldosteronu.

Při požadavku na stanovení aldosteronu odeberte prosím krev do zkumavky s K-EDTA (zkumavka s fialovým uzávěrem, jako na renin či krevní obraz).

Na žádankách bude změna odběrové zkumavky uvedena až v nové verzi, tj. po spotřebování stávajících zásob.

Se změnou metodiky budou upraveny i referenční meze.

Případné dotazy zodpoví Mgr. Martin Zeman na lince 2596.