POZOR!!! S ohledem na vývoj onemocnění Covid-19 pořád platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV v Krajské nemocnici Liberec, Nemocnici Turnov a Nemocnici Frýdlant. I nadále je povolena přítomnost druhého rodiče nebo osoby žijící s rodičkou v jedné domácnosti u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací, je oprávněn rozhodnout primář oddělení.

Vážené kolegyně, kolegové,
od 17.9.2018 dochází ke změně metodiky ve vyšetření 17-OH-progesteronu. Přecházíme z radioimunoanalytického stanovení na stanovení neradioaktivní imunochemické. Díky této změně bude možné stanovení provádět denně v rutinním provozu s dostupností výsledku do 8 hodin. Se změnou metodiky budou upraveny i referenční meze.

Případné dotazy zodpoví Mgr. Martin Zeman na lince 2596.