Pro optimální zobrazení webu je nutné aktualizovat Váš internetový prohlížeč.(Zavřít toto sdělení)

Přeložit: cs Čeština‎
Menu

Ve dnech 7.–11. prosince 2020 probíhá v obchodním centru FORUM v Liberci prodej vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. „Od začátku října do konce listopadu probíhala sbírka vánočních ozdob a dekorací. Sešly se nám stovky předmětů a já moc děkuji všem, kteří se do sbírky zapojili. Ta sounáležitost veřejnosti byla úžasná. Do sbírky na podporu nemocných se zapojili lidé všech generací od dětí po seniory. Velká podpora přišla i od firem, světoznámá firma Glassor nám například věnovala celou dodávku krásných skleněných vánočních ozdob, které mohou nakupující získat u stánku Amelie za sníženou cenu“, uvádí Mgr. Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Prodej darovaných předmětů bude probíhat v prvním patře obchodního centra u stánku Amelie. Výběr je opravdu velký a ceny jsou již od tří korun. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. Výtěžek prodeje půjde na poskytování bezplatných psychosociálních služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. „Získané peníze z prodeje nám pomohou v této covidové době s udržením služeb pro klienty. Například sociální poradenství či psychologická podpora jsou pro nemocné s rakovinou či jejich blízké důležitou součástí péče, kterou, vzhledem k přetíženosti zdravotnického personálu, není bohužel reálné získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti jako je například plavání, zdravotní cvičení a další aktivity, které pomáhají nemocným ulehčit návrat do života a které by si jinak sami nemohli dovolit“, dodává Kuntošová.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz.